Od 2006 roku cyklicznie odbywają się tu seminaria o miedzynarodowym zasięgu, takie jak coroczne Letnie Szkoły Aikido, Kangeiko, Seminaria Instruktorskie oraz seminaria z zaproszonymi shihanami z Aikikai Hombu Dojo.
Dzięki uprzejmści shihana Krzyżanowskiego, latem 2020 roku pojawia się możliwość organizacji w Masa Katsu Dojo grupy Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu.
Katori Dojo Olsztyn
Jednym z ćwiczących w Masa Katsu był Krzysztof Machnik, który wkrótce potem wyjeżdża do Gdańska, gdzie w 2009 roku zakłada Shoshin Dojo i zaczyna uczyć Aikido.Pierwszy kontakt z Katori następuje w 2010 roku, gdy po raz pierwszy w Gdańsku pokazane zostaje itsutsu no tachi, pierwsza forma TSKSR.
W 2014 roku w listopadzie po raz pierwszy zbiera się grupa zainteresowana treningiem Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu w trójmieście. Rozpoczynają się pierwsze treningi ken-jutsu. W styczniu 2015 roku odbywa się seminarium Kagami Biraki, na którym po raz pierwszy Adam Adamski sensei prowadzi zajęcia w Shoshin, prowadząc również zajęcia Katori. W marcu 2015 roku, za zgodą Tetsutaka Sugawara shihan, Gdańskie Dojo zaczyna oficjalnie organizować zajęcia Katori pod nadzorem sensei Adama Adamskiego, który od tamtej pory regularnie przyjeżdża do Polski.
W 2019 roku sensei Krzysztof Machnik, jako pierwsza osoba w Polsce otrzymuje Mokuroku Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu linii Sugawara, stając się pierwszym instruktorem tej odmiany Katori w kraju. Postanawia sprowadzić tą sztukę walki do Olsztyna.
Latem w 2020 roku organizowany jest w Olsztynie pierwszy obóz Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu, wkrótce potem rozpoczną się regularne zajęcia nowej grupy, pod dachem Masa Katsu Dojo.
W 2023 roku drugie Mokuroku otrzymuje sensei Jakub Szwed, a sensei Krzysztof Machnik zostaje wyróżniony pierwszym w Polsce Menkyo Kyoshi linii Sugawara przez Tetsutaka Sugawara shihan.